Eko-System: nowa budowa i rozbudowa
Nowy rok na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a białostocki Eko-System może się już pochwalić dwiema kolejnymi realizacjami. Mowa o budynkach magazynowo-usługowych w Grabówce oraz w Białymstoku. Jeden z nich powstał całkowicie od podstaw, drugi zaś został w ostatnim czasie rozbudowany.
2016-02-17, 17:28

Prace nad obiektem zlokalizowanym w podbiałostockiej Grabówce, położonym bezpośrednio przy trasie Białystok – Kuźnica, rozpoczęto w połowie września ubiegłego roku, a zakończono 12. stycznia 2016.

 

- W tym wypadku Eko-System pełnił rolę generalnego wykonawcy, odpowiedzialnego za kompleksową realizację zlecenia – wyjaśnia przedstawiciel spółki Maciej Łapiński.

 

I dodaje: ­Efektem naszych prac jest nowa hala magazynowo-usługowa o łącznej kubaturze prawie 38 tys. m3 i powierzchni 566 m2. Część biurowa zajmuje w niej ok. 120 m2, a część produkcyjna ok. 446 m2.

 

Inwestorem była osoba prywatna, która rozszerza prowadzoną działalność produkcyjno - usługową. Hala powstała przy Szosie Baranowickiej w Grabówce.

Z kolei druga z tegorocznych realizacji Eko-Systemu obejmowała rozbudowę istniejącego już magazynu należącego do firmy Amax. Dzięki niej powierzchnia tego trzykondygnacyjnego budynku powiększyła się do niemal 1800 m2.

 

- Zmianie uległ również wygląd zewnętrzny magazynu. Część socjalna została wkomponowana w halę, a wentylowana elewacja zyskała efektowne podświetlenie – opisuje kierownik budowy Mariusz Żeszczyński.

 

Przebudowa hali rozpoczęła się w październiku 2015 roku. Zakończenie prac nastąpiło w lutym br.

 

Spółka Eko-System na rynku budowlanym działa już od ponad dwudziestu lat. Firma specjalizuje się m. in. w wykonywaniu zadań inwestycyjnych w systemie generalnego wykonawcy.

 

W ramach swojej działalności Eko - System realizuje m.in. kompleksowe budowy i modernizacje obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, handlowo-usługowych, użyteczności publicznej oraz ochrony środowiska, także z wykonaniem dokumentacji projektowej, prowadzeniem uzgodnień oraz uzyskaniem wszelkich pozwoleń.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy