Krynka inwestuje w nowe rozwiązania
Krynka, podlaski producent wody źródlanej oraz napoi, modernizuje swój zakład. Po trwających niemal cztery miesiące pracach zakończono ważną inwestycję. Uruchomiono nowoczesną sprężarkownię. Urządzenia zaopatrują linie produkcyjne w sprężone powietrze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich działających tam maszyn. System zamontowany w Krynkach jest przy tym jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu w kraju.
2016-04-13, 15:12

Jak wyjaśnia Mieczysław Surowiec, prezes Krynki, dla prawidłowego działania zakładu niezbędne są trzy elementy: woda, prąd i sprężone powietrze. - O ile mamy zapewniony stały dostęp do wody źródlanej i energii elektrycznej, o tyle trzeci z nich musi być wytwarzany samodzielnie, przez dedykowane do tego celu urządzenia.

Jego zdaniem inwestycja była niezbędna przede wszystkim z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na produkty Krynki.

- Przy utrzymaniu podobnej dynamiki wzrostu sprzedaży istniało bowiem ryzyko, że dotychczasowe instalacje mogłyby nie sprostać osiągnięciu satysfakcjonującej efektywności pracy linii produkcyjnych. Teraz, dzięki nowym urządzeniom, będziemy mogli funkcjonować jeszcze wydajniej – informuje prezes.
Zdecydowana większość urządzeń działających w obrębie linii produkcyjnych wymaga zasilania sprężonym powietrzem, które wykorzystywane jest w pneumatyce maszyn.

Sprężarki generują ciśnienie na poziomie 10 Bar, ale dzięki montażowi dodatkowego doprężacza możliwe jest otrzymanie znacznie wyższych wartości, na poziomie do 35 bar, wykorzystywanych do rozdmuchu komponentów, z których powstają plastikowe butelki PET.

Co ciekawe, poza generowaniem sprężonego powietrza, system stanowi zarazem źródło pozyskiwania ciepła. Wszystko dzięki wyposażeniu go w specjalny układ rekuperacji zapewniający stały dopływ ciepłego powietrza o wydajności 30 tysięcy litrów sześciennych na godzinę.

- Ze względu na stałą obecność wody i związaną z nią znaczną wilgotność, warunki panujące w hali, szczególnie w chłodnych okresach roku, dla przebywających tam pracowników bywały niezbyt komfortowe. Dotąd hala była ogrzewana za pomocą centralnego ogrzewania, jednak z uwagi na znaczne gabaryty tego miejsca, było to rozwiązanie niezbyt efektywne, a przy tym drogie – mówi prezes Mieczysław Surowiec.

W pełni zautomatyzowana, sterowana cyfrowo, nowoczesna sprężarkownia wraz z systemem rekuperacji powietrza pozwala więc nie tylko zwiększyć możliwości produkcyjne firmy, ale jednocześnie istotnie ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.