Przepis na idealną szkolną wycieczkę: golf, przyroda i samodzielnie lepione pierogi
Wielkimi krokami zbliża się czas szkolnych wycieczek i klasowych wyjazdów. Właśnie wiosną bowiem – kiedy aura znów zachęca do przebywania na zewnątrz - nauczyciele decydują się na organizację zajęć w plenerze, połączonych z rozrywką i wypoczynkiem. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie kilku radosnych godzin z dala od szkoły niż wyjazd na łono budzącej się znów do życia przyrody.
2016-04-15, 11:34

Serce Puszczy Knyszyńskiej znakomicie nadaje się do organizacji zajęć przyrodniczych. Atutem jest też odległość i łatwa komunikacja. Wprost idealnym miejscem do tego, zdaje się być na przykład Lipowy Most, oddalony zaledwie 40 minut jazdy od Białegostoku, położony w malowniczym miejscu, otoczonym ze wszystkich stron czystym, pachnącym lasem, pełnym prawdziwych skarbów natury. Z uwagi na swoje niewątpliwe, przyrodnicze walory, jest to doskonałe miejsce na organizację wyprawy do lasu połączonej z nauką biologii w terenie.

 

Joanna Matowicka z Hotelu Golf Park Lipowy Most, który słynie m.in. z jedynego w tej części regionu pola golfowego, podkreśla przy tym, że gra w golfa to nie tylko sport, ale przede wszystkim znakomita zabawa, ale też okazja do kształtowania charakteru dziecka i budowania relacji z rówieśnikami.

 

- Golf nie jest sportem elitarnym. To rozrywka dla każdego. Nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ani tym bardziej szczególnych umiejętności. Golf niejako wymusza prawidłową postawę ciała i świetnie rozwija koordynację ruchową, uczy przy tym zasad fair play

i zdrowej rywalizacji. Dzieci stawiając pierwsze kroki na tzw. „greenie” trenują też cierpliwość, koncentrację i planowanie - zauważa.


Jak zaznacza dyrektor ds. marketingu hotelu, ośrodek gości szkolne wycieczki nie tylko z Białegostoku, ale również z wielu części całego regionu. Co ważne, wyjazd można połączyć z wizytą w pobliskim Arboretum, Silvarium w Poczopku lub zwiedzaniem magicznego Muzeum Ikon w Supraślu.


Dodatkowo hotel proponuje udział w „Akademii kulinarnej”, w ramach której dzieci mogą nauczyć się samodzielnego lepienia pierogów pod kierunkiem szefa hotelowej restauracji. Zabawa w małego kucharza, lepienie pierogów, a następnie ich degustacja to atrakcja dla każdego, niezależnie od wieku i płci.

Oprócz poznawania przyrodniczych wspaniałości, na które można bez trudu natrafić przemierzając okolice Lipowego Mostu i wspomnianej gry w golfa, do dyspozycji uczestników szkolnej wycieczki jest także ekologiczny, bezpieczny plac zabaw oraz możliwość przeprowadzenia turnieju łuczniczego pod okiem instruktora.

 

Przykładowy pakiet szkolny, na który składa się organizacja ogniska wraz z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy plenerowe, godzinna akademia gry w golfa pod okiem doświadczonego trenera oraz turniej łuczniczy to koszt zaledwie 19 złotych od jednej osoby.

 

Jak zaznacza przedstawicielka hotelu warto się jednak pospieszyć, bo w zasadzie codziennie pojawiają się kolejne zapytania od szkół planujących plenerowe zajęcia podczas najbliższych kilku tygodni. - Wciąż jednak można znaleźć odpowiedni termin, dogodny dla uczestników, w którym z radością przyjmiemy kolejną grupę małych odkrywców – zapewnia.

 

Jeśli zatem plenerową lekcję przyrody powiązać ze wspaniałą zabawą dla każdego, jaką jest nauka gry w golfa czy udziałem w emocjonujących zawodach łuczniczych, a całość zwieńczyć wspólnym, klimatycznym ogniskiem z kiełbaskami, to przepis na udany, szkolny wypad mamy w zasadzie gotowy.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy