„Lodziarze” z Wytwórni Lodów Prawdziwych sponsorami Arka Gdynia Summer Cup 2016
W pierwszy wakacyjny weekend gdyńskie obiekty sportowe – m.in. Stadion Miejski oraz Narodowy Stadion Rugby staną się po raz kolejny areną zmagań najmłodszych piłkarzy, którzy przyjadą do Gdyni z całego kraju i zagranicy. Wszystko w ramach XVII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży „Arka Gdynia Summer Cup 2016”. Do grona partnerów wydarzenia dołączyła działająca w mieście od niespełna miesiąca lodziarnia „U Lodziarzy. Wytwórnia Lodów Prawdziwych”.
2016-06-09, 19:07

W turnieju, który odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Gdyni, wezmą udział zespoły podzielone w trzech kategoriach wiekowych – U9, U7 i U14. Zawody odbędą się w dniach 24 – 26 czerwca. Co ciekawe, w AGC uczestniczą zarówno najlepsze polskie kluby piłkarskie jak i ekipy z niewielkich miast i wsi.

 

Na zaproszenie organizatorów, w turnieju co roku startują również zagraniczne zespoły. W poprzednich edycjach kibice mogli oklaskiwać przyszłe gwiazdy Bundesligi i Premier League reprezentujących tak renomowane marki jak – m.in. Borussia Dortmund, Bayern 04 Leverkusen, Everton FC czy VFL Bochum.

 

- Udział w tym przedsięwzięciu, które już dawno trwale wpisało się w kalendarz letnich wydarzeń naszego miasta to dla nas powód do radości ale i dumy. AGC to marka sama w sobie, dlatego jest nam tym bardziej miło, że zyskaliśmy możliwość współpracy przy tym projekcie stojąc w jednym z rzędzie z tak renomowanymi markami jak Mercedes, StenaLine czy Port Gdynia, sponsorujących turniej  – przyznaje Maciej Siniło, z Wytwórni Lodów Prawdziwych „U Lodziarzy”.

 

Jak zaznaczają twórcy lodziarni, choć lokal funkcjonuje zaledwie od kilku tygodni, ale – co cieszy – już zdążył wkomponować się w kulinarny obraz Gdyni, zyskując sympatię klientów. Wszystko oczywiście za sprawą naturalnych lodów tworzonych na bazie oryginalnej, przedwojennej receptury. Ale nie tylko. - Kreujemy pozytywną, radosną markę, w której nie ma miejsca na powagę bo… sami tacy właśnie jesteśmy. Mamy do siebie ogromny dystans, który pozwala nam dotykać marzeń, które zwyczajnie się spełniają. Uwielbiamy szalone wyzwania, a takim właśnie było dla nas nawiązanie współpracy z organizatorami AGC – dodaje z kolei Szymon Odjas, drugi z lodziarzy prowadzący gdyńską Wytwórnię.

 

Zawody Arka Gdynia Summer Cup rozgrywane są na profesjonalnie przygotowanych obiektach na terenie Gdyni. Rozgrywkom towarzyszyć będą również dodatkowe atrakcje – koncerty czy specjalne miasteczko kibica AGC FUN ZONE na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5.

 

Tam właśnie na zakończenie turnieju, w niedzielę 26 czerwca będzie można spotkać znaną już z gdyńskich ulic rikszę „Lodziarzy”, którzy będą osobiście serwować lodowe smakołyki wszystkim – małym i dużym - fanom futbolu.

Jednak, co ważne, sama piłka jest zaledwie pretekstem dla ciekawych działań edukacyjnych prowadzonych przez organizatorów. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest bowiem nauka tolerancji, wzajemnego poszanowania różnych wartości kulturowych oraz integracja małych piłkarzy pochodzących nie tylko z różnych środowisk i miast, ale także z zagranicy.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy