Metal – Fach wicemistrzem krajowym AgroLigi 2015 w kategorii „Firmy”
Kolejna, już 23. edycja konkursu AgroLigi rozstrzygnięta. Tytuł wicemistrza w kategorii „Firmy” zdobył Metal-Fach – sokólska spółka zajmująca się produkcją urządzeń i maszyn rolniczych. We wtorek 14 czerwca krajowych laureatów konkursu gościł Prezydent RP Andrzej Duda.
2016-06-16, 13:15

14 czerwca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a następnie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyły się uroczyste gale AgroLigi. W ich trakcie najlepsi agroprzedsiębiorcy i rolnicy uhonorowani zostali listami gratulacyjnymi, dyplomami i pucharami wręczanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz sekretarza stanu Jacka Boguckiego, a także prezesów Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Konkurs AgroLigi na szczeblu krajowym organizowany jest przez redakcję audycji rolnych TVP i stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Dzieli się on na dwie kategorie: gospodarstw rolnych i firm. W każdej z nich przyznawane są tytuły laureatów krajowych, wicemistrzów oraz mistrzów krajowych.

 

Województwo Podlaskie wśród laureatów reprezentują mistrzowie krajowi w kategorii „Rolnicy” Anna i Sylwester Jaszczołtowie, specjalizujący się w produkcji mleka oraz w kategorii „Firmy” z tytułem wicemistrza firma Metal-Fach z Sokółki zajmująca się produkcją urządzeń i maszyn rolniczych.

 

Na uroczystej Gali z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy firmę Metal-Fach reprezentował Zarząd spółki, a nagrodę z rąk głowy państwa odebrał wiceprezes Janusz Kaźmierowski.

 

Jak podkreśla Jacek Kucharewicz, prezes firmy, jest to niebywałe wyróżnienie, jedno z największych w historii spółki.

 

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że to właśnie my otrzymaliśmy tę nagrodę. W Polsce jest wiele firm działających w branży rolnej oraz gospodarstw zasługujących na miano lidera. Przez długie lata budowania pozycji przedsiębiorstwa nawet przez myśl nam nie przeszło, że będziemy odbierać nagrodę z rąk głowy państwa. Jest to niewątpliwie zasługa całej załogi Metal-Fach. To dzięki naszym pracownikom jesteśmy dziś w tym miejscu. Składam najszczersze podziękowania na ręce wszystkich tych, którzy przez lata pracowali na nasz wspólny sukces - dodaje.

 

Konkurs AgroLiga, organizowany od 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy