IV Wojewódzki Festyn Spółdzielczy
W sobotę, 18 czerwca odbędzie IV Wojewódzki Festyn Spółdzielczy. W imprezie weźmie udział kilkanaście spółdzielni z całego regionu - nie tylko mieszkaniowych, ale również produkcyjnych i usługowych. Zaplanowano też specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Organizator targów – Spółdzielczy Regionalny Związek Rewizyjny w Białymstoku – zaprasza na degustacje produktów, bezpłatne badania lekarskie, koncerty oraz zabawy dla dzieci.
2016-06-16, 13:18

Sobotnie spotkanie ze spółdzielcami to kolejna edycja wydarzenia zrzeszającego największe spółdzielnie z całego regionu. To instytucje zajmujące się szeregiem dziedzin najbliższych naszemu życiu. Poczynając od spółdzielni mieszkaniowych poprzez banki spółdzielcze, na spółdzielniach lekarskich kończąc.

 

- Rok 2016 jest dla nas momentem szczególnym. Obchodzimy jubileusz 200-lecia spółdzielczości na ziemiach polskich. To wprost niebywała okazja do zaprezentowania się szerszemu gronu klientów oraz możliwość podziękowania za lata korzystania z naszych produktów. Od początku działalności, tj. od 1945 roku istniejemy w tej właśnie formie. To naturalne, że nie może nas tu zabraknąć – mówi Mieczysław Surowiec, prezes Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej „Krynka”.

 

Z historycznego punktu widzenia inicjatywy i ruchy spółdzielcze wywodzą się z okresu zaborów. Stanowiły formę zrzeszania się i edukacji chłopów przez ziemiaństwo. Pozwalały na konsolidację produkcji rolnej będącą zaczątkiem zrzeszeń producenckich oraz umożliwiały usprawnienie lokalnego zaopatrzenia przez tworzenie prostego przetwórstwa rolnego i rzemiosła.

 

- To wieloletnia tradycja, którą z dumą kontynuujemy  – dodaje prezes Krynki.

 

Impreza rozpocznie się o godzinie 11. W trakcie całodniowego wydarzenia, które odbędzie się na placu przed Teatrem Dramatycznym, zaprezentują się spółdzielnie mieszkaniowe z Białegostoku oraz Bielska Podlaskiego. Nie zabraknie również PSS-ów z Białegostoku oraz Siemiatycz. Co ciekawe, w imprezie weźmie również udział Spółdzielnia Eskulap - białostockie zrzeszenie lekarzy, będące zarazem jednym z najstarszych miejskich prywatnych ośrodków zdrowia. Spółdzielnia „Krynka” zaprezentuje z kolei swoje wyroby wspólnie z GS-em Wydminy, regionalnym producentem żywności, m.in. wyrobów piekarniczych.

 

Jak podkreśla prezes Krynki, spółdzielnie to na ogół podmioty typowo lokalne. - W czasach kiedy coraz większą uwagę zwracamy na pochodzenie produktów i ich jakość, warto wiedzieć kto oferuje tego rodzaju asortyment. Nie należy przy tym zapominać o lokalnym patriotyzmie. Spółdzielnie dają przecież pracę oraz płacą podatki w miejscu swojej działalności – zaznacza.

 

Impreza będzie również świetną okazją do spędzenia sobotniego popołudnia dla całych rodzin. Organizatorzy zaplanowali szereg koncertów oraz występów. Na scenie wystąpi w sumie blisko 600 artystów. Na terenie imprezy znajdą się także dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw. Przewidziane są pokazy akrobatyczno – sportowe. Rodzice w tym czasie będą mogli zapoznać się z ofertą stoisk oraz spróbować lokalnych wyrobów. Impreza zakończy się o godzinie 17.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy