Eko-Osiedle - zalety domu i mieszkania w jednym
Dogodna lokalizacja – spokojna, willowa dzielnica Białegostoku, doskonale skomunikowana z centrum miasta. Cała niezbędna infrastruktura w postaci szkół czy sklepów połączona z bliskością natury i sąsiedztwem terenów zielonych. I wreszcie mieszkania w szeregówkach z funkcjonalnością domów jednorodzinnych – tym charakteryzuje się Eko-Osiedle na Bagnówce, realizowane przez firmę Eko-System.
2016-07-11, 14:39

Wybór pomiędzy domem a mieszkaniem w bloku nigdy nie należy do łatwych decyzji. Dom pozwala przecież na posiadanie własnego ogródka czy garażu, nie ma też w tym wypadku mowy o konieczności płacenia czynszu.

Niestety, tego typu inwestycja już na starcie pochłania bez wątpienia dużo więcej środków finansowych. Wiele osób decyduje się zatem na mieszkanie, gwarantujące na ogół relatywnie niższą cenę zakupu. Nie bez znaczenia pozostaje też lokalizacja i bliskość całej infrastruktury, której zwyczajnie poza miastem może brakować.

Co ciekawe, możliwe jednak jest połączenie zalet obu tych rozwiązań. Taki cel przyświecał zresztą twórcom Eko-Osiedla na białostockiej Bagnówce – osiedla mieszkań w zabudowie szeregowej o funkcjonalności domów jednorodzinnych.

- Wybierając miejsce do zamieszkania szukaliśmy przede wszystkim rozsądnego kompromisu pomiędzy ceną, powierzchnią i lokalizacją. Marzyło nam się posiadanie własnego ogródka czy miejsca postojowego, a jednocześnie nie chcieliśmy rezygnować z wygody, jaką daje bliskość infrastruktury dużego miasta – mówi mieszkająca na Bagnówce już od 5 lat Katarzyna Kozłowicka.

I dodaje: Gdy tylko usłyszeliśmy o Eko-Osiedlu wiedzieliśmy, że to miejsce dla nas. Dogodne położenie, świetna komunikacja z centrum Białegostoku i jednocześnie bliskie sąsiedztwo terenów zielonych – to wszystko zadecydowało o wyborze mieszkania w szeregówkach, a nie w bloku.

Argumentów przemawiających za takim wyborem jest jednak więcej. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne - brak czynszu i opłat administracyjnych oraz indywidualny system opomiarowania pozwalający obniżyć wydatki na ogrzewanie.

Do tego dochodzi też możliwość adaptacji mieszkań według własnych potrzeb i oczekiwań:
- W konsekwencji aranżacja przestrzeni całkowicie leży w gestii właściciela nieruchomości i to on decyduje m. in. o ilości pokoi czy umiejscowieniu ścianek działowych. Co istotne, tego typu zmiany w żaden sposób nie wpływają na ostateczną cenę – wyjaśnia Dorota Trochimowicz z firmy Eko-System.

A przysłowiową „wisienką na torcie” jest w tym wypadku możliwość zainstalowania… kominka! Wszystko to razem sprawia, że mieszkania w szeregówkach na Bagnówce od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.
Osiedle cały czas jest rozbudowywane, w najbliższym sąsiedztwie przybywa sklepów i punktów usługowych, a społeczność zadowolonych klientów systematycznie rośnie:

- O szeregówkach przy ul. Puchalskiego dowiedzieliśmy się od rodziny. A teraz z niecierpliwością czekamy na odbiór własnego „M”! Oprócz ceny i lokalizacji istotny dla nas był też czas realizacji inwestycji – nie mogliśmy sobie pozwolić na kilka lat zwłoki. Cieszymy się więc, że budowa naszego wymarzonego mieszkania idzie tak szybkim tempem – mówi Kamil Koncewicz, przyszły mieszkaniec Eko- Osiedla.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy