Biegacze spróbują złapać bizona za rogi
Już w najbliższą niedzielę startuje Bison Run - pierwszy tego typu bieg z przeszkodami w Białymstoku. Wydarzenie, w którym weźmie udział około 400 biegaczy, ma przede wszystkim na celu promocję regionu i krzewienie lokalnego patriotyzmu. Nic więc dziwnego, że jednym ze sponsorów imprezy jest Krynka – podlaski producent wód i napoi.
2016-09-23, 15:42

Zaplanowany na 25. września br. Bison Run to pierwszy bieg survivalowy w stolicy województwa podlaskiego, stanowiący sprawdzian kondycji, sprawności i siły uczestników.

 

Impreza dedykowana jest dla wszystkich – zarówno amatorów jak i wyczynowców. Wezmą więc w niej udział zarówno entuzjaści okazjonalnego biegania, jak i osoby trenujące crossfit, fitness, kalistenikę, parkour czy inne sporty wytrzymałościowo-siłowe.

 

Zdaniem organizatorów, Fundacji Aktywne Podlasie, ten projekt ma potencjał w przeciągu najbliższych dwóch lat stać się największym w Polsce północno-wschodniej biegiem z przeszkodami.

 

Według Obstacle Race World (ORW), w minionych 5 latach liczba uczestników biegów przeszkodowych na świecie wzrosła bowiem o ok. 500%, a w samym 2015 roku ponad 5 milionów osób wzięło udział w tego typu biegach. Bison Run stanowi więc odpowiedź na rosnące zainteresowanie bieganiem, a w szczególności biegami z przeszkodami.

 

Co istotne, impreza ma charakter nie tylko sportowy. Organizatorom zależy przy tym również na promocji regionu, lokalnych sportowców (na bieg zapraszał chociażby pochodzący z Białegostoku brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio, młociarz Wojciech Nowicki), a także na krzewieniu lokalnego patriotyzmu.

 

Nic więc dziwnego, że Fundacja Aktywne Podlasie do współpracy przy organizacji przedsięwzięcia zaprosiła m. in. Spółdzielnię Produkcyjno-Handlową Krynka – podlaskiego producenta wód i napoi.

 

- Jesteśmy nierozłącznie związani z regionem Polski północno-wschodniej. Podstawę naszej działalności stanowią przecież zasoby naturalne Podlasia. Chętnie wspieramy zatem wszelkie inicjatywy mające na celu promocję województwa – mówi Mieczysław Surowiec, prezes Krynki.

 

I dodaje: Bison Run w naszym odczuciu doskonale wpisuje się w powyższe założenia. Jesteśmy przekonani, że niedzielne zmagania uczestników biegu odbiją się szerokim echem, a efektem tego będzie dotarcie z informacją o pięknie tego regionu do świadomości osób w całym kraju.

 

Bieg Bison Run:

Niedziela, 25. września 2016 r.

Plaża Dojlidy w Białymstoku

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy