- Dzięki konkursowi chcemy propagować rzeczywiste wspieranie potrzebujących, rozwinąć wśród młodzieży idee edukacji naszego społeczeństwa, które w wielu przypadkach kolokwialnie mówiąc nie wie jak pomagać. Zależy nam też na pokazaniu różnic między doraźną pomocą jaką jest na przykład jednorazowa zbiórka pieniędzy, a długofalowym wsparciem, które jest wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem, niosąc korzyści i radość obdarowanym – mówi Marek Biedrzycki, założyciel Fundacji DOOR Otwarte Drzwi.
Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu liczą na kreatywność młodych ludzi i ich empatię. Dlatego stawiają przed nimi zadanie stworzenia krótkiej, filmowej opowieści, która rozwinie hasło przewodnie konkursu - „Pomagam pomagać”.
- Długość filmów konkursowych nie powinna przekraczać trzech minut. Nie narzucamy z góry żadnej techniki. Prace mogą być wykonane jako lipdub, spot, teledysk, reklama. W ten sposób chcemy też przekonać młodzież ze szkół średnich, że technika filmowa w dzisiejszych czasach nie jest trudną, a na pewno atrakcyjną formą wypowiedzi – zachęca przedstawiciel Fundacjii. - Wszystkie prace, które otrzymamy, umieścimy na facebookowym profilu naszej fundacji. Tam też odbędzie się głosowanie w myśl zasady: jedno polubienie = jeden głos.
Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Najlepszy film stanie się oficjalnym spotem akcji. Laureaci otrzymają statuetkę, atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy.
Formularz zgłoszeniowy i pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie www.fundacjadoor.pl Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 kwietnia. Od tego dnia rozpocznie się głosowanie internetowe. Jego koniec przewidziano na 1 maja. 5 maja natomiast zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki. Zaś 9 maja nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Odbędzie się ono w kawiarni Fama w Białymstoku.
Fundacja DOOR Otwarte Drzwi jest dość młodą, ale prężnie rozwijająca się organizacją. Powstała z potrzeby serca ludzi, którzy od dawna pomagają potrzebującym na wielu płaszczyznach.
Fundacja pomaga między innymi Klinice Rehabilitacji Dziecięcej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Udziela jej wsparcia finansowego. Dzięki temu była możliwość zakupu nowego sprzętu. Wolontariusze z Fundacji biorą udział w organizacji zajęć dydaktycznych maluchom, które przebywają tam na leczeniu.
Ponadto członkowie Fundacji DOOR przez cały czas zbierają pieniądze, które są przekazywane do Domów Samotnych Matek. Potrzeby tych kobiet, często są podstawowe, jednak trudne do spełnienia. Poza pomocą materialną taką jak ubrania i ubranka dla dzieci, środki higieniczne, zabawki i pomoce szkolne Fundacja zapewnia samotnym kobietom pomoc terapeutyczną i prawną. Pomaga też im w znalezieniu pracy.