“A nadzieja może wszystko...”. W niedzielę wielki finał żonkilowej kwesty
„Pola Nadziei” - to już siódma edycja kampanii społecznej, którą na Podlasiu organizuje Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci. Hasło jej tegorocznej odsłony brzmi: „A nadzieja może wszystko...”.
2017-05-18, 15:03

Nieodłącznym elementem każdej edycji jest tzw. „Żonkilowa” kwesta, którą w tym roku zaplanowano na najbliższą niedzielę. Tego dnia, wolontariuszy ubranych w charakterystyczne, żółte koszulki z czerwonym, fundacyjnym logo będzie można spotkać m.in. w Białymstoku, Łomży, Ełku, Sokółce i wielu mniejszych miejscowościach.

 

Celem jaki od lat przyświeca „Polom nadziei” jest rozpowszechnianie idei bezinteresownej pomocy na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych. To ogólnopolska akcja, którą realizują wyłącznie hospicja.

 

Na czym polega? - Jesienią w bardzo wielu miejscach i dzięki życzliwości wielu instytucji posadziliśmy żonkile, które symbolizują nadzieję. Kwiaty zakwitły wiosną i mają w symboliczny sposób zwrócić uwagę na trudny los naszych podopiecznych - mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im” i dodaje, że ta szczególna kampania społeczna ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i cierpienie osób, które znajdują się w najbliższej okolicy.

 

21 maja odbędzie się główna część Kampanii „Pola Nadziei”, czyli zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci. Białostocki „sztab” kwesty zostanie zorganizowany w Galerii Jurowieckiej. Tam też powstanie specjalna, „żonkilowa” strefa. Na wszystkich, którzy przyjdą do galerii czeka moc atrakcji. Wszystko zacznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 18.00,  w programie między innymi: malowanie twarzy, darmowe porady rehabilitantów z FCMedu, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Barwną zumbę zatańczą uczniowie Fabryki Tańca. Dodatkowo salon „Twój styl” zaproponuje paniom dzień metamorfozy. Specjaliści wizażu indywidualnie dobiorą fryzury i makijaż.

 

Atrakcje czekają również na mieszkańców Łomży, którzy odwiedzą w tym dniu Galerię Veneda. Tam także  impreza wystartuje o 10.00, a zakończy się o 18.00. W programie znajdą się między innymi występy taneczno – wokalne czy wyjątkowe zawody  robotów. Będą też pokazy: strzelectwa, urządzeń elektropneumatycznych, projektowania i wykorzystywania elementów przestrzennych, programowania mikroprocesorów i pojazdów zdalnie sterowanych, wystawa samochodów i wiele innych atrakcji. Można będzie kupić wyroby ceramiczne, wykonane przez wychowanków bursy szkolnej nr 3 Łomży, która od lat aktywnie angażuje się w Kampanię.

 

W niedzielę naszych wolontariuszy będzie można spotkać m.in. w białostockich galeriach handlowych: Jurowiecka, Atrium Biała, Antoniuk oraz Auchan Hetmańska i Produkcyjna, w Parku Planty, a także na Rynku Kościuszki, w sklepach PSS Społem oraz ponad 50 parafiach w Białymstoku i okolicy.

 

Dodatkowo będą też obecni w Łomży, Ełku, Sokółce, Kleszczelach i wielu mniejszych miejscowościach całego regionu. - Nie przechodźcie obok nich obojętnie. Każda złotówka sprawi, że w życiu naszych podopiecznych będzie mniej bólu i cierpienia – mówi prezes Fundacji „Pomóż Im”.

 

Oficjalne podsumowanie efektów tegorocznej odsłony Kampanii „Pola Nadziei” odbędzie się 21 czerwca w „Spodkach”, w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy