Zawody Pucharu Polski w taekwondo w Białymstoku
Już w najbliższą sobotę do Białegostoku zjadą się entuzjaści taekwondo z całego kraju. Cel? Organizowane przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego i Białostocki Klub Taekwondo HUZAR zawody Pucharu Polski Poomsae. Sportowców wesprze m. in. Krynka, która ułatwi zmagania zapewniając zawodnikom właściwy poziom nawodnienia.
2017-06-15, 12:59

Taekwondo to wywodząca się z Korei, szeroko rozpowszechniona na świecie sztuka walki, która charakteryzuje się dużą ilością kopnięć – w tym szczególnie widowiskowych technik z wyskoku.

Styl ten, opanowany na wysokim poziomie, gwarantuje pełne wykorzystanie pokładów siły i szybkości drzemiących w ludzkim ciele. Nic więc dziwnego, że entuzjastów tego sportu przybywa z roku na rok, a zmagania obserwuje coraz więcej osób.

W najbliższy weekend stolicą polskiego taekwondo stanie się Białystok – tu bowiem odbędą się zawody Pucharu Polski Poomsae. Organizatorem wydarzenia są Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego oraz Białostocki Klub Taekwondo HUZAR.

Sportowcy, których wg szacunków pomysłodawców przedsięwzięcia pojawi się w stolicy Podlasia nawet około 200, zmierzą się w 5 kategoriach wiekowych: kadet (12 – 14 lat), junior (15 – 17 lat), senior I (18 – 30 lat), senior II (31 – 40 lat) i senior III (40+ lat).

Podziwiać ich będzie można w kilku konkurencjach – m. in. poomsae indywidualne kobiet i mężczyzn według kategorii wiekowych, wykonywanie po jednej formie poomsae w rundzie eliminacyjnej i półfinałowej, wykonywanie po dwóch form poomsae z 30-sekundową przerwą pomiędzy wykonaniami w finale, a także poomsae obowiązkowe Pucharu Polski Poomsae Białystok 2017.

Zmagania ułatwi im Krynka – podlaski producent wód i napoi, który jest jednym ze sponsorów wydarzenia.

- W myśl zasady: „w zdrowym ciele zdrowy duch” przy każdej możliwej okazji staramy się wspierać odbywające się w naszym województwie przedsięwzięcia o charakterze sportowym – mówi Mieczysław Surowiec, prezes Krynki.

I dodaje: Promocja aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród najmłodszych, to w naszym przekonaniu ważny element odpowiedzialności społecznej każdego przedsiębiorstwa. Cieszymy się więc z możliwości uczestnictwa w tego typu wydarzeniach.

Krynka wszystkim uczestnikom zawodów zapewni odpowiedni poziom nawodnienia, dostarczając na miejsce zapas wody.Puchar Polski Poomsae 2017

Zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego

17 czerwca 2017 roku godz. 10.00-15.30

Zawody zostaną zorganizowane w Publicznym Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego w Białymstoku, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy