MF Pajka Rally Team na starcie kolejnego rajdu
20 Rajd Warmiński – Toyota 2017 to 4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. Na tej sztandarowej imprezie polskiej motoryzacji nie zabraknie załogi, którą sponsoruje sokólski Metal – Fach. MF Pajka Rally Team kolejny raz wystartuje Peugeotem 208R2.
2017-06-22, 15:37

- Choć tym autem jeździmy od niedawna, to już dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy jak starzy znajomi. Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby odpowiednio przygotować się do tegorocznych rajdów – mówi Paula Kucharewicz, kierowca i kapitan ekipy.

Tak jak do tej pory wspomagać ją będzie Bartosz Dzienis, pilot.

- Tym modelem Peugeota pojedziemy dokładnie trzeci raz, ale jak dotąd sprawdza się on doskonale, co wspólnie udowodniliśmy w miniony weekend podczas rajdu Warmińskie Szutry. Zajęliśmy tam drugie miejsce w swojej klasie. Mamy nadzieję, że i tym razem pojedziemy tak samo dobrze, a może nawet lepiej – dodaje Bartosz Dzienis.

 

Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje, poprzedzi Prolog oraz prezentacja załóg na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Olsztynie 24 czerwca 2017 r. o godz. 17:30.

Właściwe zawody na odcinkach specjalnych o nawierzchni szutrowej rozpoczną się 25 czerwca – startem ze strefy serwisowej przy ul. Kanarkowej w Olsztynie. Dla zawodników przygotowano trasę o długości 50,55 km składającą się z 7 OS. Amatorzy będą mieli 6 prób sportowych o długości  24 km. Wszyscy uczestnicy jubileuszowego rajdu pojadą po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii. Meta usytuowana zostanie na parkingu w przepięknej scenerii brzegu jeziora Ukiel. Tam również nastąpi wręczenie nagród.

Co ciekawe do udziału w tegorocznym rajdzie oprócz załóg z Polski, zgłosili się zawodnicy z Włoch i Hiszpanii.

Rajd Warmiński na przełomie XX i XXI wieku, zaczął być prawdziwym rajdem z szutrowymi odcinkami specjalnymi na terenie gmin Jonkowa i Świątek. Wówczas nosił nazwę  MOTO – 2000.  Przez dwadzieścia lat na stracie pojawiali się kierowcy znani nie tylko w kraju, ale też za granicą. Byli to między innymi Krzysztof Hołowczyc czy Leszek Kuzaj. 

 

- Do tej pory zawsze mogliśmy liczyć na naszych kibiców, którzy świetnie nas dopingowali. Mam nadzieję, że podczas tak ważnej imprezy również nas nie zawiodą – mówi Paula Kucharewicz, kierowca MF Pajka Rally Team.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy