Pomóżmy Marysi wygrać z nowotworem
Ma zaledwie osiem lat, a jej świat rozpadł się na kawałki. Marysia Matuszyk, uczennica Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta w Wasilkowie walczy z nowotworem złośliwym mózgu. Dziewczynka przeszła już skomplikowaną operacje, ale potrzebna jest droga i długotrwała rehabilitacja. Pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice, przyjaciele a zwłaszcza uczniowie postanowili pomóc Marysi i jej rodzicom w zebraniu pieniędzy, które pokryją koszty dalszego leczenia. Z wielkim zaangażowaniem organizują festyn i zapewniają, że nie zabraknie na mim wielu atrakcji.
2017-10-24, 11:00

- Marysia jest uczennicą III klasy. Od zawsze była bardzo uczynna, koleżeńska i lubiana przez wszystkich. Jest naprawdę wspaniała, mądra i bardzo dzielna. Całej klasie brakuje jej uśmiechu, zapału i chęci do pracy. Z całych sił pragniemy jej pomóc. Chcemy by odzyskała zdrowie, sprawność i jak najszybciej do nas wróciła – mówi Anna Hibl, wychowawczyni Marysi.

 

Wszyscy, dla których los uczennicy wasilkowskiej szkoły nie jest obojętny, mogą przyjść na specjalny festyn. Wydarzenie zaplanowano na 29 października. Rozpocznie się ono o godzinie 10.00 i trwać będzie tak długo, jak  długo będą chętni. Wszystko wydarzy się na parkingu Fabryki Biruna przy ulicy Nadrzecznej w Wasilkowie.

Można będzie usłyszeć takie zespoły jak : Ostrov, Roki, Moment, Blue Mahoe, Desert Rose, Yellow Piston, Dots. Na licytacje zostaną wystawione między innymi koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, koszulka Natalii Siwiec z Euro 2012, książka z autografami członków kabaretu Neonówka, zaproszenie do sejmu. Na festynie będzie można spotkać członków zespołu Lowlanders a także obejrzeć pokaz sprzętu służb mundurowych. Na zgłodniałych czekać będą ciepłe posiłki wydawane z kuchni polowej.

 

- Wszystkie zebrane w trakcie festynu pieniądze zostaną przekazane rodzicom Marysi i mamy nadzieję, że pokryją koszty leczenia – dodaje wychowawczyni.

 

Po Nowym Roku będzie można przekazać Marysi swój 1%. WPŁATY DAROWIZNY MOŻNA DOKONAĆ NA KONTO: FUNDACJA "NASZE DZIECI" PRZY KLINICE ONKOLOGII W INSTYTUCIE "POMNIK-CENTRUM ZDROWIA DZIECKA" na Konto: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 koniecznie z dopiskiem "MARYSIA MATUSZYK".

 

Zachęcamy przedstawicieli Państwa redakcji do nagłośnienia tej szlachetnej inicjatywy. Zapraszamy również do relacjonowania festynu charytatywnego. Marysia i jej rodzice bardzo potrzebują pomocy i za każą jej formę będą wdzięczni. 

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy