Kup i zapal świecę solidaryzując się z rodzinami, które utraciły dziecko
Jest jeden taki dzień w roku, który na całym świecie jednoczy rodziny doświadczone bolesną utratą dziecka. To Międzynarodowy Dzień Palenia Świec. Przypada on w drugą niedzielę grudnia. O godzinie 19.00 w oknach tysięcy domów pojawi się zapalona świeca – symbol pamięci o dzieciach, których nie ma już wśród nas. Po raz kolejny w naszym regionie organizacją tego święta zajęła się Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci.
2017-12-07, 19:45

- Podobnie jak przed rokiem nie ograniczy się tylko do wspólnej Mszy, podczas której będziemy się modlić i wspominać naszych zmarłych podopiecznych. Zrobimy coś więcej. Przez weekend – w sobotę i niedzielę - będzie można nas spotkać w białostockich galeriach handlowych. W towarzystwie aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku i Białostockiego Teatru Lalek, nasi wolontariusze będą sprzedawać specjalne, okazjonalne świece. Gorąco zachęcam do takich niecodziennych zakupów, ponieważ całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na sfinansowanie i organizację codziennej opieki nad maluchami, którymi się zajmujemy– mówi Inga Januszko – Manaches z Fundacji „Pomóż Im”.

 

Udział w zbiórce wezmą również adepci sztuki aktorskiej z Warsztatów Teatralnych w Teatrze Dramatycznym. Wolontariuszy i aktorów będzie można spotkać w: Auchan Hetmańska, Auchan Produkcyjna, Galerii Jurowieckiej, Galerii Atrium Biała oraz w Centralu - w sobotę w godzinach  12.00 – 18.00 a także w niedzielę w godzinach 12.00 - 16. 00.

 

W niedzielę o godzinie 18.00 w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego przy ul. Klepackiej 11 w Białymstoku odbędzie się Msza Święta w intencji zmarłych dzieci, którą odprawi  Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Wcześniej, bo o 17.00 w Parafii Przemienienia Pańskiego odbędzie się konferencja na temat: „Nadzieja zawieść nie może”. W Prawosławnej Parafii Wszystkich Świętych na ulicy Wysockiego 1 o godz. 17 odbędzie się zaś Akatyst za zmarłych a o godz. 18 spotkanie na temat: „Proces żałoby w życiu chrześcijanina”. W uroczystościach wezmą udział m.in. bliscy byłych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci i przedstawiciele Fundacji.

 

Międzynarodowy Dzień Palenia Świec w Polsce obchodzony jest od kilku lat. Dzięki Fundacji „Pomóż Im” również w naszym regionie wspominane się dzieci, które w wyniku różnych sytuacji odeszły z tego świata.

 

- To bardzo ważne wydarzenie. Z jednej strony jest smutną refleksją, a z drugiej ma jednak dawać nadzieję, że dzieci pożegnane i opłakane są już szczęśliwe, nie czują bólu, strachu, cierpienia, które towarzyszyły im niejednokrotnie podczas długotrwałych i ciężkich chorób. W tym dniu pomyślmy ciepło o rodzicach pogrążonych w żałobie – dodaje Inga Januszko – Manaches.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy