Nowy dom Dawida jest już gotowy
W grudniu skończył roczek i od kilku miesięcy jest podopiecznym domowego hospicjum dla dzieci. Kiedy przyszedł na świat jego rodzina mieszkała w trudnych warunkach na skraju ubóstwa. Najpierw dzięki determinacji taty, a później zaangażowaniu Fundacji „Pomóż Im” mały Dawid ma normalne warunki do życia.
2018-01-09, 14:22

Jego rodzina mieszka w miejscowości Rogińce Wielkie, niewielkiej miejscowości w powiecie kolneńskim. Do niedawna zajmowali zrujnowany dom po dziadkach. To drewniany, niewielki budynek, który ma zaledwie 40 m2.  Nie ma w nim łazienki, szwankuje też ogrzewanie. Chłopiec cierpi na padaczkę lekooporną, która daje o sobie znać nawet kilka razy w ciągu doby. Obok rozpadającego się domu, tata Dawida samodzielnie postawił nowy. Kiedy był już w stanie surowym, zamkniętym z pomocą przyszła Fundacja „Pomóż Im”.


- Dawid stał się naszym podopiecznym i za wszelką cenę chcieliśmy aby ta doświadczona przez los rodzina mogła żyć w godnych warunkach. Dzięki ludziom wielkich serc kolejny raz się nam udało. Dom jest gotowy a jego mieszkańcy spędzili w nim pierwsze święta – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.
Dom Dawida został wykończony w ramach projektu „Bajkowe pokoje”, który zakłada pomoc rodzinom podopiecznych w dostosowaniu pomieszczeń mieszkalnych do ich potrzeb. Do tej pory w taki właśnie sposób udało się pomóc 10 rodzinom.


Pieniądze na wykończenie domu Dawida pochodziły od darczyńców, a także z dochodów i wpłat dokonywanych w ramach Miesiąca Dobroczynności, sprzedaży biletów na koncert Ryszarda Rynkowskiego i Balu Charytatywnego i tych bezpośrednio wrzucanych do puszek. Wszystkie przedsięwzięcia organizowała w ubiegłym roku Fundacja „Pomóż Im”. Dodatkowo, remontu nie udałoby się dokończyć bez wsparcia sponsorów: BLU Salony Łazienek, CemHurt, Primacol, Boss Meble.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy