Sercowy wieczorek w Mrs. Sporty w Zamościu
Klub Mrs. Sporty z Zamościu organizuje w najbliższą środę prozdrowotny wieczorek. Wyjątkowo - bo to klub sportowy wyłącznie dla kobiet - tym razem na spotkanie zaprasza nie tylko przedstawicielki płci pięknej. Podczas spotkania zostanie poruszony temat chorób układu krążenia. To problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.
2018-04-18, 21:57

Według danych GUS z 2017 roku choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci w naszym kraju. W ich skutek umiera 45 proc. Polaków. Odsetek ten jest jeszcze wyższy w województwach świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Tymczasem lekarze od lat przekonują i powtarzają, że chorobie można zapobiec i uniknąć wielu dramatów tylko poprzez zmianę trybu życia. 

 - Dla poprawy kondycji serca niezbędna jest zdrowa dieta i ruch - mówi Dariusz Wojtkowski, właściciel Mrs. Sporty w Zamościu, a zarazem trener personalny. - W naszym klubie można ćwiczyć pod opieką wykwalifikowanego trenera według indywidualnego programu, opracowanego także pod kątem medycznych zaleceń. Można skorzystać z porad dietetyka. Chcieliśmy jednak, aby nasi klienci poszerzyli też swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą schorzeń kardiologicznych, by zrozumieli jak poważny to problem. Stąd pomysł na tematyczny wieczorek.

 Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia (środa) o godz. 19.30 i potrwa godzinę. Wstęp jest bezpłatny. Poprowadzi je Anna Jańczuk, dietetyk Mrs. Sporty Zamość. Wyjaśni m.in. o czym informuje nas pomiar ciśnienia tętniczego, czy jest dobry i zły cholesterol i jak regulować jego poziom odpowiednią dietą. Powie jakie skutki może wywołać tzw. podwyższony cholesterol, a także jaką rolę odgrywają trójglicerydy.

 Jeśli ktoś jeszcze nie wie co to jest homocysteina, nazywana cholesterolem 21 wieku, podczas wieczorku będzie mógł się tego dowiedzieć. Anna Jańczuk omówi w jaki sposób dieta oraz sposób życia wpływają na postęp choroby miażdżycowej. Poradzi też jak nie dać się zwariować, czyli jakie badania biochemiczne są konieczne, żebyśmy mieli wystarczającą informację o stanie naszego zdrowia i trzymali rękę na pulsie.

 Wieczorek odbędzie się w klubie Mrs. Sporty przy ul. Reja 21 (Dom Handlowy „Tomasz”). Organizatorzy liczą na wcześniejszą rejestrację telefoniczną, pod numerem 690 022 632 lub za pośrednictwem Facebooka.

 

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
ZAŁĄCZNIKI
teamt1.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy