Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich
Tak brzmi hasło tegorocznej, jubileuszowej – 10. już edycji akcji Motoserce. 21 kwietnia na Rynku Kościuszki w Białymstoku wystartowała impreza organizowana przez białostockich motocyklistów, której motywem przewodnim było honorowe dawstwo krwi. W tym roku główny akcent został jednak położony na kwestie pierwszej pomocy przedmedycznej. To cenne przedsięwzięcie od lat wspiera Krynka – podlaska wytwórnia wody źródlanej i napojów.
2018-04-24, 15:29

Doroczna akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. To nie tylko widowiskowa ale przede wszystkim szczytna inicjatywa. Głównymi atrakcjami były pokazy motocyklowe, występy zespołów muzycznych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy z nagrodami, koncerty. Impreza rozpoczęła się wielką paradą motocykli, która przeszła ulicami Białegostoku.

Tegoroczną odsłonę akcji Motoserce zaplanowano na 21 kwietnia. Tradycyjnie już Rynek Kościuszki od wczesnego przedpołudnia wypełniła pozytywna energia, a imprezą towarzyszącą były Okręgowe Eliminacje do 26 Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

- W tym roku chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na problem niemniej ważny jak krwiodawstwo – mianowicie na upowszechnianie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Przez cały dzień na chętnych w każdym wieku czekali doświadczeni ratownicy, którzy poprowadzili praktyczne warsztaty z podstaw udzielania pierwszej pomocy – informuje Dariusz Piekarski ze Stowarzyszenia Motoserce.

Jak podkreśla organizator, tego typu umiejętności należy ćwiczyć w zasadzie przy każdej możliwej okazji, aby w kryzysowej sytuacji, kiedy faktycznie przyjdzie nam podjąć się udzielenia pomocy poszkodowanemu, nie stracić głowy.

- Motoserce to inicjatywa dla nas bardzo szczególna. Z roku na rok w wyniku wypadków komunikacyjnych do szpitali trafia więcej osób z bardzo ciężkimi obrażeniami. Wiele razy to właśnie krew ratowała im życie, bez niej nie możliwe byłyby zabiegi i operacje. W tym roku była  to szczególna edycja – połączona z propagowaniem nauki udzielania pierwszej pomocy. To również bardzo ważny aspekt naszego bezpieczeństwa  – mówi Mieczysław Surowiec, prezes Krynki.

W tym roku organizatorzy postanowili przeprowadzić zbiórkę krwi w okresie, kiedy jej najbardziej potrzeba – czyli w wakacje. Krew w ramach Motoserca będzie można oddawać w ostatnią sobotę czerwca na terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Organizatorem dorocznego wydarzenia jest Stowarzyszenie Motoserce Białystok reprezentujące Kongres Polskich Klubów Motocyklowych.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
ZAŁĄCZNIKI
motoserce3.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy