Bestie mają wielkie apetyty
Białostocka drużyna szczypiorniaka Bestios pokazała, że ma ducha do walki. Po ubiegłorocznym spadku do III ligi, powraca do gry w II i na starcie sezonu wygrywa Turniej Prezydenta Miasta Białegostoku w Piłce Ręcznej. Rozbudziło to nadzieje i apetyty przed rozgrywkami ligowymi, które ruszają w sobotę.
2018-09-26, 14:16

Czteromeczowy turniej, zorganizowany z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce, odbył się 8 września w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku. Drużyna Bestios rozegrała dwa spotkania. Pierwsze, bardzo emocjonujący z zespołem SPR Nowe Piekuty. Do przerwy utrzymywał się remis 11:11, ale ostatecznie białostoczanie pokonali rywali 25 : 19. Jest to o tyle ważne zwycięstwo, że team z Nowych Piekut będzie pierwszym przeciwnikiem Bestii w rozgrywkach ligowych. Drugi Mecz z TS Siemiatycze był niezwykle wyrównany i zakończył się jednopunktową przewagą Bestios – 18 : 17.

Były to pierwsze zawody rozegrane pod wodzą nowego trenera Mateusza Antoniaka, który został zatrudniony na sezon 2018/2019 i poprowadzi Bestie podczas II- ligowego meczu w sobotę.

- Podczas turniejowych spotkań widać było, że atmosfera w ekipie jest dobra, zawodnicy zmotywowani, relacje z trenerem bardzo partnerskie. Jego spokój, opanowanie i fachowość udzieliła się wszystkim – zauważa Marek Porycki, prezes klubu Bestios.

Zarząd klubu wprowadził w tym sezonie także wiele innych zmian. Opracował plan strategiczny dla drużyny na lata 2018 – 2024. Zakłada on intensywny rozwój sportowy, usprawnienie marketingu i organizacji, stabilizację finansową, w tym rozpoczęcie nowych inwestycji.

-  To na razie wizja, ale chcemy ją skutecznie, małymi kroczkami wdrażać w życie -  mówi prezes Porycki. – W żołnierskich słowach plan jest taki: w tym roku rozegrać serię znakomitych spotkań w II lidze, w przyszłym ją wygrać i dostać się do I ligi. Przez dwa kolejne sezony utrzymać się w niej, a potem, cóż… ekstraklasa!

Na razie podczas towarzyskich meczy piłkarze docierają się z trenerem, a zarząd sprawdza się w kwestiach organizacyjnych, takich jak np. szkolenia, dekoracja i przygotowanie sali, współpraca z kibicami, promocja.

- Stajemy się przez to wiarygodnym partnerem i mamy nadziej sprostać oczekiwaniom członków oraz kibiców – dodaje Marek Porycki. - Potrzebowaliśmy kompleksowej zmiany działania po to, aby pokazać wszystkim, że jesteśmy stabilnym, godnym zaufania klubem.

Pierwsze tegoroczne spotkanie w II lidze Bestios rozegrali w sobotę, 15 września o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku. Wstęp był bezpłatny.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
ZAŁĄCZNIKI
bestios2.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy