Firma z Białegostoku stworzyła aplikację dla uczestników szczytu ONZ
Białostocka firma GoApps stworzyła aplikację mobilną dla uczestników katowickiego szczytu klimatycznego ONZ COP-24. Ich produkt był głównym kanałem komunikacji organizatorów z delegatami ze 196 państw świata oraz Unii Europejskiej. Podczas dwutygodniowych obrad z COP24 Official App skorzystało 4 tysiące osób.
2019-02-21, 14:01

Szczyt klimatyczny ONZ COP-24 był jednym z najważniejszych wydarzeń w światowej polityce 2018 roku. To ogromne, międzynarodowe przedsięwzięcie wymagało specjalnych rozwiązań organizacyjnych. Jednym z nich była aplikacja mobilna COP24 Official App, którą na zlecenie Ministerstwa Środowiska przygotowała firma GoApps.

– Ministerstwo zaprosiło nas do dialogu technicznego w celu wybrania najlepszego rozwiązania, które spełni wszystkie wymagania stawiane przed aplikacją na potrzeby konferencji ONZ – mówi Robert Kondracki, Prezes GoApps Sp. z o.o. – Naszym zadaniem było wprowadzenie rozwiązań umożliwiających komunikację między organizatorami a kilkunastoma tysiącami delegatów, którzy przyjechali do Katowic często z najdalszych zakątków świata.

Polska aplikacja w służbie ONZ


Aplikacja pełniła funkcję podstawowego nośnika informacji dla uczestników szczytu. Za pomocą powiadomień organizatorzy przekazywali im ważne komunikaty dotyczące zmian w terminach posiedzeń, imprez towarzyszących czy środków transportu. Użytkownicy mieli także dostęp do kalendarza obrad, map, rozkładów jazdy komunikacji miejskiej oraz wszelkich aktualności.


Aplikacja została stworzona w trzech wersjach językowych, a jej najważniejsze funkcje nie wymagały dostępu do internetu. Ponadto przy każdym uruchomieniu przedstawiała uczestnikom ciekawostki na temat naszego kraju. Dostępna była w dwóch wersjach, zarówno dla telefonów na Android, jak i iPhone.


Twórcy aplikacji, GoApps, to jedna z najbardziej doświadczonych firm w Polsce zajmujących się oprogramowaniem na telefony komórkowe. Zaczynali w 2012 roku, kiedy rynek smartfonów dopiero nabierał rozpędu. Dzisiaj mogą się pochwalić realizacjami dla największych marek oraz instytucji, na przykład Lasów Państwowych, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy AC S.A. W zeszłym roku do swojego portfolio dorzucili także aplikację dla ONZ, z której skorzystali przedstawiciele większości państw na świecie.

– Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnego przedsięwzięcia. Wszystkie osoby, z którymi współpracowaliśmy z ramienia Ministerstwa Ochrony Środowiska, wyróżniały się profesjonalizmem oraz ogromnym zaangażowaniem w organizację COP-24 – tłumaczy Robert Kondracki – Nasza aplikacja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno ze strony Ministerstwa, jak i samych uczestników. 

Dlaczego szczyt COP-24 był tak ważny?


COP-24 to kamień milowy w historii globalnych porozumień klimatycznych. Wypracowany na nim tzw. Pakiet katowicki  wyznacza drogę polityki ochrony środowiska naturalnego na najbliższe lata. Jego celem jest wprowadzenie w życie podpisanego w 2015 roku Porozumienia paryskiego, które zakłada wzmożenie wysiłków na rzecz ograniczenia średniego globalnego wzrostu temperatur do 1,5 stopnia C.

Podczas COP-24 odbywały się konferencje, spotkania, debaty, a także cała masa imprez kulturalnych. W szczycie uczestniczyły głowy państw, szefowie rządów, blisko 100 ministrów środowiska i spraw zagranicznych oraz przedstawiciele różnych organizacji.  

Konferencja ONZ odbywała się w Katowicach w od 3 do 14 grudnia 2018 roku.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.