Denta Pure – kosmiczna technologia wprost z NASA w gabinecie stomatologicznym
Crosstex - amerykański koncern specjalizujący się w produkcji wyrobów tworzonych z myślą o bezpieczeństwie i ochronie zdrowia personelu medycznego wprowadził na rynek przełomowy system uzdatniania wody. DentaPure to wyglądające bardzo niewinnie, niewielkie urządzenie, które z łatwością i bez większych komplikacji można bez trudu zamontować przy każdym unicie stomatologicznym.
2016-04-01, 20:50

Co ciekawe, technologia ta ma swój kosmiczny rodowód! Po raz pierwszy zaczęło ją wykorzystywać amerykańskie NASA  w celu wyeliminowania bakterii, wirusów i innych szkodliwych organizmów w wodzie wykorzystywanej przez astronautów w kosmosie.

 

Wkład DentaPure zawiera jodowane kuleczki żywiczne. W momencie, gdy woda przepływa przez żywiczną matrycę, uwalniane są izotopy atomowe. Wolny jod w DentaPure nie zawiera alergizujących protein. Wdrożenie tej prostej, ale wyjątkowo skutecznej technologii uzdatniania wody eliminuje tym samym konieczność używania kłopotliwych tabletek lub specjalnych preparatów chemicznych oraz nie wymaga żadnych procedur testowych. DentaPure zapewnia bezpieczne, efektywne i nieprzerwane uzdatnianie wody, a także nie stanowi ryzyka pozostawienia niebezpiecznych środków chemicznych w instalacjach wodnych. Dzięki niemu ni ema już potrzeby destylowania wody!

 

DentaPure spełnia  - a nawet przewyższa - mikrobiologiczne normy w zakresie jakości wody, w tym wytyczne OSAP, CDC i ADA. System jest na tyle skuteczny, że jest już stosowany w wielu klinikach uniwersyteckich na całym świecie.            

 

Normy OSAP, CDC i ADA dla bezpiecznej do spożycia wody nie mogą przekraczać 500 jednostek tworzących kolonię (CFU/mL). Zdarza się jednak, że nieuzdatniona woda może zawierać ponad 100.000 CFU/mL ze względu na akumulację biofilmu w miejskich instalacjach! Dlatego nie wolno bagatelizować problemu uzdatniania wody.

Co ważne i na co warto zwrócić uwagę, system nie zawiera niebezpiecznego dla naszego organizmu srebra. Wkładów nie trzeba w żaden specjalny sposób utylizować. Wkład zawiera izotopowy wolny jod, który nie zawiera alergizujących protein. DentaPure jest bezpieczny dla  pacjentów i personelu.

 

DentaPure występuje w dwóch rodzajach – jako system do butelek oraz do bieżącej wody z instalacji miejskiej. Montaż systemu zajmuje zaledwie kilka minut. I tylko kilka minut wystarczy, aby zadbać o zdrową i bezpieczną wodę w gabinecie.       

DentaPure to nie tylko prosty i wygodny sposób na uzdatnianie wody. To również zdecydowanie tańsza forma niż wykorzystywanie tabletek. Dla porównania roczny koszt uzdatniania wody, w którym trzeba uwzględnić koszt tabletek, kontroli, wysyłki zestawów testowych to, według wyliczeń Crosstex ponad 750 dolarów. Używanie DentaPure wiąże się tylko z zakupem wkładu i stanowi aż 3 krotnie mniejsze obciążenie dla naszego budżetu.


DentaPure występuje w formie całorocznego niezależnego wkałdu butelki na wodę, 60-dniowego wkładu do butelek lub całorocznego wkładu butelek dedykowanych do systemu poboru wody miejskiej.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.