Przepis na idealną szkolną wycieczkę: golf, przyroda i samodzielnie lepione pierogi
Wielkimi krokami zbliża się czas szkolnych wycieczek i klasowych wyjazdów. Właśnie wiosną bowiem – kiedy aura znów zachęca do przebywania na zewnątrz - nauczyciele decydują się na organizację zajęć w plenerze, połączonych z rozrywką i wypoczynkiem. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie kilku radosnych godzin z dala od szkoły niż wyjazd na łono budzącej się znów do życia przyrody.
2016-04-15, 11:34

Serce Puszczy Knyszyńskiej znakomicie nadaje się do organizacji zajęć przyrodniczych. Atutem jest też odległość i łatwa komunikacja. Wprost idealnym miejscem do tego, zdaje się być na przykład Lipowy Most, oddalony zaledwie 40 minut jazdy od Białegostoku, położony w malowniczym miejscu, otoczonym ze wszystkich stron czystym, pachnącym lasem, pełnym prawdziwych skarbów natury. Z uwagi na swoje niewątpliwe, przyrodnicze walory, jest to doskonałe miejsce na organizację wyprawy do lasu połączonej z nauką biologii w terenie.

 

Joanna Matowicka z Hotelu Golf Park Lipowy Most, który słynie m.in. z jedynego w tej części regionu pola golfowego, podkreśla przy tym, że gra w golfa to nie tylko sport, ale przede wszystkim znakomita zabawa, ale też okazja do kształtowania charakteru dziecka i budowania relacji z rówieśnikami.

 

- Golf nie jest sportem elitarnym. To rozrywka dla każdego. Nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ani tym bardziej szczególnych umiejętności. Golf niejako wymusza prawidłową postawę ciała i świetnie rozwija koordynację ruchową, uczy przy tym zasad fair play

i zdrowej rywalizacji. Dzieci stawiając pierwsze kroki na tzw. „greenie” trenują też cierpliwość, koncentrację i planowanie - zauważa.


Jak zaznacza dyrektor ds. marketingu hotelu, ośrodek gości szkolne wycieczki nie tylko z Białegostoku, ale również z wielu części całego regionu. Co ważne, wyjazd można połączyć z wizytą w pobliskim Arboretum, Silvarium w Poczopku lub zwiedzaniem magicznego Muzeum Ikon w Supraślu.


Dodatkowo hotel proponuje udział w „Akademii kulinarnej”, w ramach której dzieci mogą nauczyć się samodzielnego lepienia pierogów pod kierunkiem szefa hotelowej restauracji. Zabawa w małego kucharza, lepienie pierogów, a następnie ich degustacja to atrakcja dla każdego, niezależnie od wieku i płci.

Oprócz poznawania przyrodniczych wspaniałości, na które można bez trudu natrafić przemierzając okolice Lipowego Mostu i wspomnianej gry w golfa, do dyspozycji uczestników szkolnej wycieczki jest także ekologiczny, bezpieczny plac zabaw oraz możliwość przeprowadzenia turnieju łuczniczego pod okiem instruktora.

 

Przykładowy pakiet szkolny, na który składa się organizacja ogniska wraz z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy plenerowe, godzinna akademia gry w golfa pod okiem doświadczonego trenera oraz turniej łuczniczy to koszt zaledwie 19 złotych od jednej osoby.

 

Jak zaznacza przedstawicielka hotelu warto się jednak pospieszyć, bo w zasadzie codziennie pojawiają się kolejne zapytania od szkół planujących plenerowe zajęcia podczas najbliższych kilku tygodni. - Wciąż jednak można znaleźć odpowiedni termin, dogodny dla uczestników, w którym z radością przyjmiemy kolejną grupę małych odkrywców – zapewnia.

 

Jeśli zatem plenerową lekcję przyrody powiązać ze wspaniałą zabawą dla każdego, jaką jest nauka gry w golfa czy udziałem w emocjonujących zawodach łuczniczych, a całość zwieńczyć wspólnym, klimatycznym ogniskiem z kiełbaskami, to przepis na udany, szkolny wypad mamy w zasadzie gotowy.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.