Zadbaj o swoją skórę – zwłaszcza latem!
Skóra to bez wątpienia największy i jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również odpowiada za regulację temperatury i magazynuje niezbędną do życia wodę. Z całą pewnością warto więc o nią dbać, a szczególną uwagę na naszą skórę powinniśmy zwracać w okresie letnim.
2016-08-01, 09:09

Wbrew pozorom, skóra w ciele człowieka pełni wiele istotnych funkcji.

- Najbardziej oczywista z nich to ochrona przed czynnikami egzogennymi, czyli pochodzącymi z zewnątrz. De facto stanowi ona pierwszą barierę przed różnego rodzaju infekcjami czy negatywnym oddziaływaniem promieni UV – wyjaśnia lek. med. Marta Piaścik, dermatolog z Renew Clinic w Białymstoku.

Skóra, ze względu na swoją powierzchnię, sięgającą łącznie do ok. 2 m2 i stanowiącą przy tym ok. 1/6 masy całego ciała, jest też największym zasobem wodnym, w którym skumulowane jest ponad 30% całej wody znajdującej się w naszym organizmie.

Co więcej, zawarta w niej tkanka podskórna to także najistotniejszy zapas energetyczny, pozwalający na przeżycie do nawet 40 dni.

- O skórę z całą pewnością należy więc uważnie dbać. Niestety, nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać jej procesu starzenia się. Ale możemy go nieco spowolnić i zminimalizować jego negatywne skutki – dodaje specjalista Renew Clinic.

Większość z nas „walkę” o poprawę kondycji skóry rozpoczyna wraz z nadejściem wiosny lub lata. Wiąże się to rzecz jasna ze zbliżającymi się wakacjami, podczas których chcemy wyglądać i czuć się dobrze.

Zwłaszcza w tym okresie chętnie odwiedzamy więc siłownie i podejmujemy rozmaite wysiłki mające na celu modelowanie kształtu naszego ciała.

- Równie popularne są przy tym zabiegi poprawiające stan skóry, mające na celu zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia, rozświetlenia oraz nadania zdrowego i atrakcyjnego wyglądu – mówi lek. med. Marta Piaścik.

Jednym z nich jest na przykład Skinbooster – zabieg rewitalizujący, który może być stosowany dla każdego typu skóry – zarówno u kobiet jak i u mężczyzn i to bez względu na wiek – tak dla skóry dojrzałej jak i młodszej. Preparat można wykorzystywać podczas  zabiegów w obrębie twarzy, ust, szyi, dekoltu i dłoni. Co ciekawe, środek posiada sprawdzoną skuteczność w leczeniu blizn o pochodzeniu trądzikowym lub uszkodzeń skóry w wyniku nadmiernego opalania.

Jak zaznacza przedstawicielka kliniki, Skinbooster pozwala na uzyskanie naturalnych - i co ważne - równomiernych efektów. Dzięki niemu skóra staje się bardziej elastyczna oraz napięta, odzyskuje blask i młodość.

Najistotniejsza, zwłaszcza latem, jest jednak fotoprotekcja, czyli ochrona przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. A jedno z podstawowych działań w tym zakresie to stosowanie odpowiednio dobranych kremów z filtrem SPF.

Szczególną uwagę na ten aspekt powinny zwracać osoby zmagające się z różnego rodzaju schorzeniami dermatologicznymi – łuszczycą, atypowym zapalenie skóry czy trądzikiem. Bo choć z uwagi na immunostymulujące działanie słońca zewnętrzny stan skóry może ulegać w tym czasie poprawie, to jednocześnie promienie UV odpowiadają przecież za rozwój wielu poważnych chorób nowotworowych, w tym również czerniaka.

- Fotoprotekcja jest niezwykle istotna zwłaszcza w przypadku dzieci do 3. roku życia, gdyż jak pokazują liczne badania naukowe, poparzenia słoneczne z dzieciństwa mogą później skutkować właśnie zwiększoną zapadalnością na nowotwory skóry – przestrzega na koniec dermatolog z Renew Clinic.          

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.