Natalka i Hubert potrzebują specjalistycznej rehabilitacji. Wesprzyj ich!
Hubert ma 12 lat i od urodzenia choruje na padaczkę lekooporną. Praktycznie całe swoje życie spędza w łóżku. 3-letnia Natalka dopiero od niedawna nauczyła się samodzielnie trzymać główkę. Rzadka genetyczna choroba uniemożliwia jej normalny rozwój.
2019-03-28, 11:27

To podopieczni Stowarzyszenia Podlaskie Hospicjum Dziecięce „Obok nas”. Dzieci nigdy nie wyzdrowieją i nie będą mogły żyć jak ich rówieśnicy. Jednak można im pomóc, wspierając sfinansowanie kosztownych turnusów rehabilitacyjnych.

12 -letni chłopiec ma niesamowite szczęście, ponieważ przyszedł na świat w cudownej rodzinie. Rodzice i bracia kochają go nad życie i starają się, by każdego dnia czuł się dobrze i bezpiecznie.

- Kiedy byłam w ciąży nic nie wskazywało na to, że Hubert urodzi się tak poważnie chory. Mało tego po porodzie lekarze też nic nie wykryli i wypisali nas ze „zdrowym” dzieckiem do domu – wspomina Iwona, mama Huberta.

W przekonaniu, że chłopiec rozwija się prawidłowo rodzina żyła kilka miesięcy. Kiedy wystąpiły pierwsze drgawki pojawiło się podejrzenie padaczki. Z każdym kolejnym miesiącem stan chłopca pogarszał się. Dziś już wiadomo, że współczesna medycyna nie ma żadnych możliwości wyleczenia Huberta, jednak regularna rehabilitacja minimalizuje skutki i powikłania choroby.

Natalka urodziła  się w 34 tygodniu ciąży i ważyła zaledwie 780 gram. Po trudnych miesiącach spędzonych w szpitalu okazało się, że wcześniactwo nie jest jedynym problemem, z którym musi zmierzyć. Natalia cierpi na rzadką chorobę genetyczna, która dotychczas nigdzie na świecie nie została opisana. Trudno określić jaki los czeka dziewczynkę, na razie 3–latka funkcjonuje jak kilkumiesięczne niemowlę: nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Jednak jej rodzice i sześcioletnia siostra Julka nie poddają się i każdego dnia starają się dać dziewczynce jak najwięcej miłości.

- Na co dzień wspieramy te dzielne rodziny najlepiej jak tylko potrafimy. Dzieci mają zapewnioną rehabilitację, która daje im bardzo dużo, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że można zrobić jeszcze więcej. Dlatego też chcemy umożliwić Natalce i Hubertowi choć namiastkę interakcji z innymi dziećmi, jednocześnie łącząc to z fizjoterapią na najwyższym poziomie – mówi Arnold Sobolewski ze Stowarzyszenia „Obok nas”.

Takie warunki stwarza turnus rehabilitacyjny organizowany przez UNIQUECENTER w Termach Warmińskich. W ramach turnusu , który odbędzie się w dniach 26.05- 04.06.2019 dzieci pod okiem najlepszych specjalistów będą mogły skorzystać z rehabilitacji neurorozwojowej NDT Bobatch, integracji sensorycznej, zintegrowanej terapii taktylnej, logopedii, zajęć edukacyjnych oraz zajęć w basenie.

- Niestety koszt pobytu Natalki i Huberta wraz z jednym rodzicem jest dość spory. Za jedno dziecko trzeba zapłacić 7,5 tys. zł. Dlatego zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli: Pomóżcie! Te rodziny zasługują na wsparcie jak mało kto – mówi Arnold Sobolewski.

Pieniądze można wpłacić na konto stowarzyszenia 34 1160 2202 0000 0001 4350 6648 z dopiskiem :„Turnus rehabilitacyjny”.
Podlaskie Hospicjum Dziecięce można wesprzeć przekazując również 1% swojego podatku (numer KRS 0000332692). Miedzy innymi dzięki tym datkom jest możliwa opieka nad podopiecznymi, ich codzienna rehabilitacja i profesjonalny sprzęt medyczny.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.