Wielkanocna sesja rodzinna DIY!
Wielkanocną sesję zdjęciową można zrobić samemu. Wystarczy nam aparat lub smartfon, kilka gadżetów, odpowiednie światło i pomysły na dodatki. Fotografka Iwona Pajewska podpowiada, jak przygotować plan, aby uzyskać piękne, rodzinne kadry.
2019-04-18, 13:35

1. Zaplanuj tło 

Jeśli podczas sesji chcesz wykorzystać ciekawe rekwizyty, zadbaj o w miarę jednolite tło. Pstrokata oprawa będzie wprowadzała do zdjęcia niepotrzebne zamieszanie. Jeśli dodatki ograniczasz do minimum, niech tło nada fotografiom klimatu. Wykorzystaj jasne kolory – punktem wyjścia może być ładna ściana w domu, kwiecisty koc lub ozdobna zasłona.

Uwaga, tłem może być również podłoga! Puchaty dywan lub panele świetnie nadają się do zdjęć wykonywanych z góry. W takich kadrach wyjątkowo dobrze prezentują się dzieci oraz niemowlęta, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć.

Innym rozwiązaniem jest także plener – możecie całą rodziną udać się na łąkę lub do parku. Poszukajcie zadbanych trawników i drzew, które nadadzą waszym zdjęciom wiosennego klimatu.

2. Złap dobre światło

Światło to w fotografii najważniejszy czynnik. W portretach dobrze jest, gdy pada lekko z boku. W domu całą scenę ustaw więc gdzieś blisko okna lub wyjścia na taras.

Jeśli planujesz plener, zdjęcia rób najlepiej rano lub blisko zachodu słońca, gdy światło pada pod atrakcyjnym kątem. W tym przypadku także staraj się ustawiać nie przodem, ale lekko bokiem do słońca.

3. Dopasuj jednolity strój

Do zdjęć rodzinnych zadbaj o jednolity strój. Oczywiście nie chodzi o identyczne koszulki dla rodziców i dzieci, ale o podobny styl i kolorystykę. Najlepsze będą ubrania klasyczne, w delikatnych  kolorach ziemi, a więc biel, beż, błękit czy kremowy.

Na zdjęciach zawsze dobrze prezentują się koronki, delikatne dzianiny, koszule (wyprasowane!) i jeansy. Unikaj napisów i wyrazistych emblematów – niepotrzebnie odwracają uwagę od twarzy.

4. Zaszalej z dodatkami

Przygotuj nieco świątecznych dodatków. Do wielkanocnych sesji świetnie sprawdzą się, na przykład sztuczne, kolorowe piórka. Można nimi udekorować scenkę, ale też rozdmuchiwać czy podrzucać. Inne pomysły to kolorowe pisanki, kwiaty czy świeże roślinki.

Na zdjęciach okolicznościowych dobrze wyglądają też kredowe tabliczki, na których można wpisać życzenia czy dowolny miły przekaz. Jeśli nie masz pod ręką tabliczki – możesz posłużyć się zwykłą kartką i włożyć ją w ramkę do zdjęć.

5. Postaw na zabawę!

Jest jedna rzecz, która potrafi zniszczyć nawet najlepiej przygotowane zdjęcie – sztuczny uśmiech. Taki wymuszony entuzjazm na hasło „ale weź się uśmiechnij...” nigdy nie wygląda korzystnie.

Jeśli więc zależy ci na wesołej pamiątce, zadbaj przede wszystkim o dobrą zabawę. Róbcie razem dekoracje, zorganizujcie wojnę na poduszki, bitwę na dmuchane piórka, napompujcie kolorowe balony i pomalujcie jak pisanki. Stójcie miny i bawcie się, a zdjęcia niech będą tylko fajnym „efektem ubocznym” miło spędzonego czasu. W ten sposób uzyskuje się naturalny efekt, który jest o niebo lepszy od wymuszonych kadrów.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
ZAŁĄCZNIKI
3-600-x-449.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.