„Modny Białystok” pomógł zrealizować marzenie o nowej łazience
Ponad 10 tysięcy złotych – tyle udało się zebrać podczas wyjątkowego wydarzenia pod hasłem „Modny Białystok Pomaga”, które odbyło się 20 marca na deskach Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku. Środki zostaną przeznaczone na realizację kolejnego „Bajkowego Pokoju”, projektu Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki temu lada dzień ruszy remont łazienki jej podopiecznego – niespełna dwuletniego Krzysia.
2016-04-01, 20:20

Modny Białystok Pomaga” to niecodzienna inicjatywa młodych, pełnych pasji i twórczego zaangażowania osób związanych ze światem mody, sztuki i mediów. Tegoroczna odsłona show modowo – artystycznego była już trzecią w swojej historii. Od samego początku stoją za nim m.in. Elwira Horosz – projektantka mody, a zarazem Ambasador Fundacji „Pomóż Im”, Piotr Mordas – stylista fryzjer oraz Przemysław Sejwa – fotograf.

 

Dochód z imprezy był przeznaczony na wyjątkowy cel – sfinansowanie remontu łazienki Krzysia – podopiecznego Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Remont, który ruszy w ciągu najbliższych dwóch tygodni odbywa się w ramach projektu Fundacji „Pomóż Im” pod nazwą „Bajkowe Pokoje”.

 

- Po podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy – wpływu z zakupu biletów wstępu, dochodu z licytacji wspaniałego tortu przygotowanego przez cukiernię Tortova by Aga oraz zabawy fantowej, łącznie zebraliśmy 10 074 zł – informuje Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

 

Dzięki tym środkom oraz – co nie mniej ważne – dzięki dodatkowemu zaangażowaniu sponsorów, będzie możliwy remont pomieszczenia, z którego na co dzień korzysta cierpiący na nieuleczalną chorobę Krzyś.

 

- Chłopiec znajduje się pod czułą opieką dziadków. Mieszkają w skromnym domu w Czarnej Białostockiej. Łazienka, z której korzystają od dawna nadawała się do remontu, dlatego tym bardziej cieszę się, że prace ruszą dosłownie lada chwila. Pragnę jednocześnie okazać wdzięczność za wielkie serce pomysłodawcom i wszystkim partnerom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, bez których nie byłoby to możliwe – dodaje.

Mowa m.in. o dyrekcji Teatru Dramatycznego, dzięki którym wydarzenie mogło odbyć się w tak szczególnym miejscu oraz pracownikach tej instytucji za pomoc w organizacji technicznej przedsięwzięcia.

- Dziękuje również twórcom tego projektu – Elwirze Horosz, Piotrowi Mordasowi, Przemysławowi Sejwa, Annie Sass i Michałowi Obryckiemu. Dziękuję Kasi Garłukiewicz, która swoim recitalem dodatkowo ubarwiła to magiczne, niedzielne popołudnie, salonowi fryzjerskiemu Szalone Nożyczki i tancerzom z Fair Play Studio. Dziękuję również wszystkim darczyńcom, którzy przekazali swoje produkty na zabawę fantową oraz Tortova by Aga, za wspaniały tort. Dziękuję także mediom, za pomoc w rozpropagowaniu wydarzenia, ale przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować uczestnikom, bo bez nich nie bylibyśmy wstanie zrealizować naszego kolejnego „Bajkowego pokoju”.

 

Jak informuje Arnold Sobolewski, aktualnie dobiegają już końca prace nad projektem łazienki, nad którym czuwa pracownia projektowa Frontem. Remont pomieszczenia będzie możliwy także dzięki sponsorom, m.in. firmie Cemhurt, a przede wszystkim spółce KAN, która przekaże na ten cel najwyższej klasy materiały niezbędne do wykonania nowej instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz zrealizuje prace remontowe w tym zakresie.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.