Tupot zdrowych stóp
Jeśli twoje dziecko chodząc przekrzywia się, nieustannie niszczy buty czy dziwnie ustawia nogi to może być znak, że coś niedobrego dzieje się z jego stopami. Zamiast zamartwiać się najlepiej skonsultować to ze specjalistą. Od 15 stycznia przez miesiąc będzie można w Białymstoku skorzystać z bezpłatnych badań dla dzieci.
2019-01-15, 14:59

To kolejna edycja akcji od wielu lat prowadzonej przez Centrum Ortopedyczno-Protetyczne w Białymstoku. Do tej pory przebadano stopy ok. 2000  małych pacjentów z Podlasia.

- Z rozmysłem wybraliśmy okres ferii, kiedy uczniowie mają wolne i jest więcej czasu, by wybrać się z nimi na krótką wizytę. Łatwiej też wtedy dojechać do nas dzieciom z miejscowości oddalonych od Białegostoku – zachęca do udziału w konsultacjach z fizjoterapeutą Grzegorz Tomkiewicz z Centrum Ortopedyczno-Protetycznego. – Samo badanie jest zupełnie bezbolesne i trwa jedynie 15 min.

Z pozoru nie wygląda ono nawet na wizytę medyczną. Dziecko musi jedynie przejść na boso po czarnej macie. Jednak system diagnostyczny z którego korzysta Centrum Ortopedyczno-Protetyczne jest bardzo zaawansowany i  innowacyjny. Charakteryzuje go wielka precyzja i szeroki zakres badań. Pomiar wykonany przy jego użyciu pozwala na bardzo szczegółowe określenie rozkładu obciążenia stóp podczas stania i chodu.

- Co ważne, rodzice od razu na miejscu będą mogli omówić wyniki badania z fizjoterapeutą, który w razie potrzeby doradzi jak dalej postępować, zaproponuje terapię, zaleci odpowiedni zestaw ćwiczeń, określi jakie wkładki ortopedyczne przyniosą najlepsze efekty – wyjaśnia fizjoterapeuta z Centrum. Każdy pacjent otrzyma też wydruk badania, będzie więc mógł dodatkowo skonsultować się z ortopedą czy lekarzem prowadzącym.  

Wad kończyn dolnych nie można bagatelizować. Specjaliści od lat biją na alarm. Instytut Matki i Dziecka podaje, że 90 proc. dzieci w Polsce ma wady postawy. Najsłabsze ogniwa to kręgosłup, stopy i kolana. Przyczyny tego stanu są powszechnie znane: za mało aktywności, za dużo czasu przed komputerem, za ciężkie plecaki, otyłość. Najczęstsze wady kończyn dolnych (80 proc.) to płaskostopie i koślawe kolana. Nogi podtrzymują całe ciało, wpływają na jego motorykę. Ich deformacja i osłabienie prowadzi z czasem do wad całej postawy, co w rezultacie skutkować może kłopotami z chodzeniem, silnymi bólami kręgosłupa, a nawet niepełnosprawnością. Odpowiednio prowadzona  rehabilitacja natomiast w wielu przypadkach jest w stanie całkowicie wyeliminować problem, szczególnie rozpoczęta w młodym wieku.

Warto więc skorzystać z okazji i wybrać się z dzieckiem na szybkie, precyzyjne i darmowe badanie do Centrum na Ryskiej, aby potem synek, który marzy o tym, by być strażakiem, nie skarżył się, że przez zaniedbanie nie może nim zostać, a o poranku słyszeć tupot zdrowych dziecięcych stópek.

Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Centrum Ortopedyczno-Protetycznej przy ul. Ryskiej 1 (budynek E) od 15 stycznia do 15 lutego,  w dni robocze, w godzinach 8 -16. Preferowane są zapisy telefoniczne. Numer, pod który należy dzwonić to 500 59 59 47.

KONTAKT / AUTOR
Janusz Mroczkowski
CEO
Agencja Publicum PR
501 03 58 53
ZAŁĄCZNIKI
cop.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.